Kasko

belge no

Kara taşıtları kasko sigortası ya da kısaca kasko; bir aracın kaza geçirmesi, yanması, çalınması veya çalınmaya teşebbüs edilmesi sonucu oluşabilecek zararları güvence altına alan bir sigorta sözleşmesi. Trafik sigortasından farklı olarak, poliçe sahibinin kendi aracının hasarını da kısmen veya tamamen karşılar. Trafik sigortasının aksine, zorunlu değildir.

Kasko sigortasının başlıca üç teminatı vardır:

 1. Çarpma-çarpılma
 2. Yanma
 3. Çalınma

Kasko sigortası genel şartları izin verdiğinden, bu teminatlardan biri, ikisi veya hepsi için poliçe düzenlenebilir. Geçmişte bu üç teminat arasından bir ya da ikisini seçerek yapılan poliçeler daha yaygındı. Üç teminatı birden veren poliçelere tam kasko veya halk arasında full kasko deniyordu.

Kasko sigortası genel şartlarına göre, çarpma-çarpılma teminatına "üçüncü kişilerin kötü niyet veya muziplikle yaptıkları hareketler" de dahildir. Örneğin otomobillerin boyalarının sert bir cisimle kasten çizilmesi şeklinde gerçekleşen vandallık hasarlarına karşı koruma verilmektedir.

Zamanla artan rekabet koşulları altında üç teminatın birlikte verilmesi yaygınlaştığı ve neredeyse standart hâl aldığı gibi, Kasko poliçeleri daha başka teminatlarla da zenginleştirildi. Örneğin deprem, sel basması gibi felaket hasarları 17 Ağustos 1999 depremi sonrasında pek çok sigorta şirketi tarafından standart kasko teminatlarına eklendi.

Bireysel Kasko Sigortası

Kasko Sigortası ile aracınızı birçok riske karşı güvence altına alabilirsiniz. Kasko sigortanız var ise, aracınızda meydana gelebilecek kayıp/hasarlara karşı mal varlığınızda meydana gelebilecek ekonomik kayıplarınız önlenir.

Neden Kasko için Groupama'yı seçmelisiniz?

 • Sadece Groupama Sigorta tarafından sağlanan Prim Koruma Teminatı ile istemdışı işsizlik, geçici iş göremezlik veya hastane yatış durumlarınızda poliçe priminin tamamını güvence altına alarak 6 taksitle ve poliçe priminin tamamına (max. 5.000 TL) kadar sizlere geri ödüyoruz.
 • Kasko + Groupama Farkı* : 0 km özel aracınız çalınır ya da tam hasara uğrarsa 3 yıl boyunca aracın aynı özellikteki sıfır modelinin bedelini ödeyen kasko sadece Groupama'da!
 • Kaza veya arıza durumunda, yolunuza devam edebilmeniz için ikame araç hizmeti sunuyoruz.
 • Yaş, cinsiyet, hasar geçmişi, mesleki bilgiler gibi size özel bilgileri dikkate alarak "size uygun" teklifler sunuyoruz.
 • 1500'ün üzerinde hasar hizmet noktasında sizlere yakın hizmeti ağı sağlıyoruz.
 • Mini Hasar Onarım Hizmeti ile hasarsızlık indiriminizi kaybetmeden aracınızın onarımını sağlıyoruz.
 • OTO Ekspres’O hizmetleri kapsamında ayrıcalıklı avantajlar sunuyoruz.
 • Asistans Plus Paketi ile standardın dışında bir hizmet paketi sahibi olabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için tıklayınız.

 

*Aracın trafiğe ilk çıkışı ile hasar tarihi arasında aralıksız olarak Groupama'da sigortalı olması gerekmektedir (Sigortalının gerçek kişi olması şartı ile geçerlidir).

Farklı teminatlarda ürün sigorta seçeneklerimiz için acentemiz ile iletişime geçebilirsiniz.

 

 

Ticari Kasko Sigortası

 

Kasko Sigortası ile, aracınızı birçok riske karşı güvence altına alabilirsiniz. Kasko sigortanız var ise, aracınızda meydana gelebilecek kayıp/hasarlara karşı mal varlığınızda meydana gelebilecek ekonomik kayıplarınızı önlenir...

Neden Kasko için Groupama'yı seçmelisiniz?
 • Hasar sonucu aracınızın sürüşü tehlikede ise kasko ticari oto asistans hizmetlerimiz kapsamında ücretsiz çekici hizmetimizden yararlanabilirsiniz. (Gece oluşacak hasar sonucu far kırılması gibi sürüşü tehlikeye atacak rizikolar da teminat kapsamındadır.)
 • Yaş, cinsiyet, hasar geçmişi,mesleki bilgiler gibi size özel bilgileri dikkate alarak "size uygun" teklifler sunuyoruz.
 • 1500'ün üzerinde hasar hizmet noktasında sizlere yakın hizmeti ağı sağlıyoruz.
 • Hususi Otomobiller, Arazi Taşıtları, Minibüsler ve Kamyonetler için küçük hasarlarınızda Mini Hasar Onarım Hizmeti ile hasarsızlık indiriminizi kaybetmeden aracınızın onarımını sağlıyoruz.

 

Genel Şartlar

Ürün Broşür

Genişletilmiş Kasko Klasik Sigorta

Genişletilmiş Kasko Klasik Sigorta ile riskinize göre ek teminatları kendiniz seçebilirsiniz...

Artık aracınız için;

 • İstediğiniz teminatı seçebilir
 • Kaskonuzu tercihlerinize göre belirleyebilir
 • Kendi kasko paketinizi oluşturabilirsiniz

Bunlara ek olarak hususi otomobiller, arazi taşıtları, minibüsler ve kamyonetler için küçük hasarlarınızda Mini Hasar Onarım Hizmeti ile hasarsızlık indiriminizi kaybetmeden aracınızın onarımını sağlıyoruz.

Tüm ticari araçlara, Groupama Sigorta ile ticari asistans hizmeti sunulmaktadır.

 

Genişletilmiş Kasko Filo Sigorta

Genişletilmiş Kasko Filo ürünümüz ile, 20 adedin üzerinde aracı olan işletmeleriniz için uzman ekiplerimiz tarafından size özel hazırlanan risk değerleme kriterleri çerçevesinde işletmenize özel çözümler sunmaktayız..

 

Farklı teminatlarda ürün sigorta seçeneklerimiz için acentemiz ile iletişime geçebilirsiniz.